Alacakaranlık | Kasım Sayısı

Türk Korku Sinemasında Vampir: Drakula’dan Yaşamayanlar’a” başlıklı makalemle Alacakaranlık Dergi’nin Kasım Sayısı’ndayım.

Yazımın girişinden kısa bir bölüm:

“BluTv geçen yıl çektiği korku dizisi Sahipli’den sonra, bu yıl fantastik bir yapım olan Yaşamayanlar ile yeni nesil izleyiciye dönük yapımlarına devam ediyor. Türk korku sinemasında fazla olmasa da, karşımıza çıkan vampir temalı filmleri bu vesile ile mercek altına almak istedik.”

Güncel dergilerde yer alan diğer yazılarımı buradan görebilirsiniz.

Gizem Şimşek Kaya

İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Şimşek, yüksek lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Anabilim dalında ve doktorasını Marmara Üniversitesi Radyo-TV, Sinema Anabilim dalında “Sinemada Korku Ve Din: 2000 Sonrası Amerikan Ve Türk Filmlerinde Cin Unsurunun Çözümlemesi (Eleştirel Kuram Ve Göstergebilimsel Metodoloji Çerçevesinde)” adlı teziyle tamamlamıştır. Sinemada eleştirel kuram ve inançlar, Türk korku sineması, sinema ve halkbilim üzerine çalışmalar yapmakta olup bu konular üzerine birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.