Mikrop Dergi | Temmuz – Ağustos Sayısı

Hayko Cepkin ve Türk korku sinemasının kesiştiği yapımlara dair yazdığım “Müzisyenin Korkusu” başlıklı makalemle Mikrop Dergi’nin Temmuz – Ağustos Sayısı’ndayım.

Yazımın girişinden kısa bir özet:

“Star TV’de 2012 yılında yayınlanan, Galip Tekin’in çizgi öykülerinden uyarlama Acayip Hikâyeler’de anlatıcı rolünü üstlenen başarılı müzisyenin Türk korku sineması ile 2006’dan itibaren kesişen yollarını sizinle paylaşmak istedik.”

Güncel dergilerde yer alan diğer yazılarımı buradan görebilirsiniz.

Gizem Şimşek Kaya

İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Şimşek, yüksek lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Anabilim dalında ve doktorasını Marmara Üniversitesi Radyo-TV, Sinema Anabilim dalında “Sinemada Korku Ve Din: 2000 Sonrası Amerikan Ve Türk Filmlerinde Cin Unsurunun Çözümlemesi (Eleştirel Kuram Ve Göstergebilimsel Metodoloji Çerçevesinde)” adlı teziyle tamamlamıştır. Sinemada eleştirel kuram ve inançlar, Türk korku sineması, sinema ve halkbilim üzerine çalışmalar yapmakta olup bu konular üzerine birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.